bazén
sauna
herna
hřiště
Volná lůžka

VOLNÉ POKOJE

Pro ubytování v zimní sezoně 2021/2022 nás kontaktujte.

Sport v létě v Orlických horách

Přímo u pensionu je dětské hřiště vybavené houpačkami, domečkem se skluzavkou a pískovištěm, trampolínou i hrou ruské kuželky. V sousedství dětského hřiště je veřejné travnaté fotbalové hřiště, kde je možné hrát různé míčové hry, badminton nebo petang.

Orlické hory jsou rájem pro turisty i cyklisty. Pro pěší turisty je zde hustá síť značených stezek po hřebenech i malebném okolí Orlických hor. Unikátní je stezka po linii opevnění 2. Světové války. Cyklisté si mohou vybrat různé okruhy cyklistických stezek vedoucích krásnou přírodou Orlických hor.

Přímo v Deštném přibližně 250 m od našeho pensionu je půjčovna horských kol, koloběžek i čtyřkolek. Jízdárna nabízí výuku jízdy na koních i vyjížďky do terénu Deštenského okolí.

Velmi oblíbenou činností je i letní jízda lanovkou na Studený kopec, ze kterého je možné po 1250 m dlouhé turistické sjezdovce sjet horskou tříkolkou. Pro hosty milující adrenalinové sporty je přímo v Deštném lanový park.

V blízkém okolí se nacházejí turisty velmi vyhledávané zámky Opočno, Rychnov nad Kněžnou, Nové Město nad Metují i Náchod. V Ratibořicích vzdáleném asi 30 km od pensionu je dějiště románu Babička od Boženy Němcové s překrásným přírodním prostředím údolí řeky Úpy, kterému vévodí i Ratibořický zámek.

Informační centrum v blízkosti lyžařských vleků jistě doplní veškeré potřebné informace pro turisty a doporučí jistě tu nejlepší pěší i cyklistickou trasu. Dále poskytne potřebné mapy a letáky.